Wiele osób zastanawia się czy w łóżku wodnym rzeczywiście znajduje się woda? Odpowiedź brzmi: tak, ale tylko w materacu. Tego typu materace wykonane są z najlepszej jakości materiału, który doskonale trzyma wodę i nie powoduje żadnych przecieków, ponieważ odpowiednio zabezpieczony przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Łóżka wodne nie należą do tanich łóżek, ponieważ posiadają wiele właściwości relaksujących i leczniczych. Dzięki wodzie umieszczonej w materacu ciało osoby śpiącej jest odprężone, ponieważ to materac dopasowuje się do ciała, a nie na odwrót. Kręgosłup spoczywa w jednej poziomej linii, dzięki czemu mięśnie są rozluźnione. Łóżko wodne ma szereg zalet, do których zalicza się:

  • równomierne oparcie całego ciała
  • odciążenie kręgosłupa,
  • zapewnienie odpowiedniego krążenia krwi

Jedyną wadą łóżka wodnego jest jego cena, ale jeśli ktoś ma kłopoty zdrowotne z kręgosłupem, powinien zastanowić się nad kupnem tego typu łóżka, które przyniosłoby mu szybką ulgę.

Łóżko wodne zbudowane jest ze specjalnej ramy, w której znajduje się materac, pokryty dodatkowo warstwą ochronną, na wypadek wbicia w materac ostrych urządzeń, np. nożyczek, noża itp. Należy jednak zaznaczyć, że łóżko wodne jest naprawdę bardzo wytrzymałe, można się na nim swobodnie poruszać, nawet skakać. Nie ma takiej możliwości, żeby z materaca wypłynęła woda i zalała całe mieszkanie.

Łóżka wodne można nabyć w dowolnych wzorach i rozmiarach. Dodatkowo można dokupić do zestawu poduszki wodne, które działają na takich samych zasadach co materac – doskonale dopasują się do kształtu głowy, wypełniając przestrzeń między podłożem a szyją.

 

Komentarz

*