lozko kontynentalne

Łóżka kontynentalne słyną z tego, że zapewniają komfortowe spanie. Są bardzo wygodne i bardzo często można spotkać je w drogich, luksusowych hotelach. W czym tkwi ich fenomen? Przede wszystkim w wygodnych, sprężynowych materacach umieszczonych w wytrzymałej, solidnej drewnianej skrzyni. Materace zapewniają doskonałą izolację termiczną, jest także odporny na wilgoć. Materace typu toper to materace nawierzchniowe, dodatkowo zwiększające komfort spania.

Pozostałe elementy konstrukcyjne łóżka

  • podpora pod głowę, umieszczona z tyłu, zwykle na całej szerokości łóżka,
  • dolny szczyt obszyty tapicerką, podobnie jak podpora, rozciągnięty jest na całej szerokości łóżka, czasami jest kilka centymetrów szerszy.

Charakterystyczną cechą łóżek hotelowych jest ich wysokość. Są bardzo wysokie, ich wysokość dochodzi nawet do 70 cm. Jest to bardzo korzystne zwłaszcza dla osób, które zmagają się z bólem kręgosłupa. Poza tym taka wysokość jest odpowiednia dla osób starszych, które z pozycji stojącej mogą swobodnie przejść na pozycję leżącą.

Łóżko kontynentalne świetnie prezentuje się pod względem wizualnym, ponieważ cała jego konstrukcja jest tapicerowana. Poza tym warto dodać, że tego typu łóżka często posiadają silniki elektryczne, dlatego można nimi sterować pilotem. Łóżka dostępne są w różnych rozmiarach, często robione są na zamówienie. Łóżka kontynentalne z pewnością posiadają takie luksusowe hotele w Polsce, jak Grand Hotel, Hotel Bristol, Hotel Hilton, InterContinental, Hotel Sheraton czy też Marriott. Większość z nich mieści się w Warszawie.

Łóżka kontynentalne mają wiele zalet, dlatego zapewniają komfortowe spanie, co przekłada się na zdrowy, spokojny sen. Jeśli chcielibyśmy mieć takie łóżko w domu, musimy się liczyć ze sporymi kosztami, a także powinniśmy zadbać o odpowiednią wielkość pomieszczenia, w którym dane łóżko miałoby się znajdować, ze względu na jego spore gabaryty.

Komentarz

*