Feng shui to jedna z najpopularniejszych sztuk aranżacji wnętrz, która za najwyższy cel obiera sobie komfort, harmonię i funkcjonalność poszczególnych pomieszczeń. Te trzy cechy doskonale ze sobą współgrają i chyba każdy zgodzi się z tym, że dobrze byłoby je uzyskać przy aranżacji sypialni, w której wygoda i spokój są na wagę złota.

Sztuka feng shui kieruje się pewnymi zasadami, które warto znać, jeżeli przymierzamy się do urządzania sypialni w takim klimacie. Oto kilka przydatnych wskazówek:

  1. Łóżko powinno stać przy ścianie. Daje to poczucie stabilności i bezpieczeństwa.
  2. Łóżko sypialniane dla małżonków powinno być duże, wygodne i… nowe. Według feng shui stare, pożyczone przedmioty zakłócają harmonię pomieszczenia.
  3. W sypialni powinny dominować ciepłe kolory ścian, np. żółty, pomarańczowy, brązowy itp.
  4. W pomieszczeniu powinny dominować poduszki, narzuty, dywaniki na ścianach i na podłodze. To bardzo pozytywnie wpływa na atmosferę panującą we wnętrzu.
  5. Pod łóżkiem, o ile jest taka możliwość, lepiej nie trzymać żadnych przedmiotów w postaci pojemników na pościel, pudeł z jakimiś bibelotami itp. Według feng shui to także zakłóca harmonię we wnętrzu. Pamiętajmy, że feng shui ceni sobie przestrzeń.
  6. Dekoracje. W zasadzie wszystkie ozdoby są mile widziane. Ważne, aby nie były popsute, ostre i brudne. Jeżeli kwiaty to tylko prawdziwe, suszone odpadają. Warto dodać, że w sypialni nie powinno umieszczać się luster, ponieważ dają one zbyt dużo energii, a w końcu sypialnia to miejsce, w którym mamy odpocząć.

Przedstawiliśmy kilka najważniejszych wskazówek dla tych, którzy planują urządzić swoją sypialnię według feng shui. Mamy nadzieję, że aranżacja wnętrza zgodnie z wymienionymi poradami, uczyni sypialnię miejscem, które będzie zapewniało komfortowy i zdrowy sen.

Komentarz

*