telefon komorkowy

W dobie nowoczesnych, stale rozwijających się technologii człowiek nie jest w stanie odciąć się od urządzeń mobilnych. Telefon komórkowy posiada tak naprawdę każdy i stale ma go przy sobie, nawet wtedy, gdy kładzie się spać. Podobnie jest z laptopem czy tabletem.

Często zdarza się, że pracując do późna bierzemy laptopa do łóżka, a następnie odkładamy go na nocny stolik lub na podłogę. Urządzenia mobilne towarzyszą nam rano, w dzień i w nocy. Niestety nie jest to zdrowe dla organizmu. Dlaczego tak ważne jest zachowanie odpowiedniej odległości urządzeń mobilnych od ciała? Badania naukowe dowodzą, że każde urządzenie mobilne, zwłaszcza telefony komórkowe wysyłają szkodliwe dla zdrowia, zwłaszcza na mózg, promieniowanie. Jest to szczególnie niebezpieczne dla dzieci.

Spanie z tabletem, telefonem czy też tabletem może przyczynić się do takich chorób jak:

  • nowotwory (zwłaszcza rak mózgu),
  • bezpłodność,
  • zawroty głowy,
  • omdlenia,
  • zaburzenia psychiczne,
  • zaburzenia rytmu snu.

Co robić, aby sen stał się nie tylko komfortowy, ale przy okazji zdrowy? Przede wszystkim należy na noc odstawić gdzieś dalej niż na stolik nocny telefon lub inne urządzenie mobilne. Najlepszym rozwiązaniem będzie ułożyć je w miejsce, które będzie znajdowało się jak najdalej łóżka, np. na komodę albo nawet na podłogę. Jeśli sypialnie jest naprawdę mała, a zależy nam, by komórkę mieć przy sobie, bo np. nasza praca wymaga stałego bycia przy telefonie, można zainstalować odpowiednią aplikację w telefonie, która będzie filtrowała światło emitowane przez urządzenia mobilne.

Spanie z telefonem ma więc bardzo negatywny wpływ na organizm, mimo że tego bezpośrednio nie odczuwamy. Warto jednak pamiętać o tym, by na noc „pozbyć się” urządzeń mobilnych i zapewnić sobie zdrowy, komfortowy sen.

Komentarz

*